Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Nikt zimą nie musiał marznąć

23 maja 2023, godz. 8:07

Gmina Ełk podsumowała sezon grzewczy 2022/2023. Okazało się, że węgla dla mieszkańców naszej pięknej gminy nie zabrakło. Jak podkreśla Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, poprzez samorządy zadziałał rządowy program sprzedaży węgla ze stałą ceną.

Przypomnijmy, że po nałożeniu światowego embarga na dostawy surowca z Rosji, jesienią ubiegłego roku pojawiło się w Polsce widmo braku węgla. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie chciał dopuścić do tego, by Polacy mieli problem z dostępem do opału. Uruchomiono program rządowy, na podstawie którego samorządy gminne mogły kupować węgiel od podmiotów wprowadzających węgiel kamienny do obrotu za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

– W Gminie Ełk program cieszył się dużą popularnością, mieszkańcy chętnie wpisywali się na listy zakupowe i mimo że później część zrezygnowała z dostaw, to nikt zimą nie musiał marznąć – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dzięki bardzo dobrej współpracy z ełckim Transbudem udało się zapewnić opał dla około 300 rodzin z Gminy Ełk. Odbiorcy nie czekali długo na dostawę surowca. Dystrybucję węgla na preferencyjnych warunkach zakończyliśmy na przełomie marca i kwietnia.

W sumie sprzedano 439 ton węgla, 264 tony frakcji orzech i 175 ton frakcji groszek/ekogroszek.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019