Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Młodzieżowy zwycięzca świata z Gminy Ełk!

15 lipca 2022, godz. 7:37 (Aktualizacja: 19 lipca 2022, godz. 14:22)

Ponad 15 tysięcy psów wraz z opiekunami i sztabem stylistów oraz trenerów zgromadziło się na światowej wystawie psów w Madrycie. W czterodniowej wystawie w 70 konkurencjach przed międzynarodowym jury wzięły udział psy rasowe z całego świata, w tym z Gminy Ełk. Była to pierwsza wystawa czworonogów po dwuletniej przerwie, którą spowodowała pandemia koronawirusa.

Zwierzaki walczyły w Madrycie o nagrody dla najlepszego psa, a wystawionych zostało 250 przedstawicieli ras z prawie 400 uznanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Pies rasowy, to taki, który posiada rodowód i pochodzi z autoryzowanej hodowli. Jedna z takich hodowli znajduje się w Gminie Ełk, a konkretnie w Chruścielach.

– Cieszymy się, że możemy być na tej wystawie, która jest bardzo prestiżowa i znana na całym świecie, bo przyjeżdżają na nią ludzie z psami niemal ze wszystkich krajów – mówi Janusz Wojciulewicz z rodzinnej hodowli „Mazurski Samuraj” w Chruścielach, która słynie z rasy Tosa Inu, japońskich psów bojowych. – Właśnie z pasji i miłości do tych wspaniałych japońskich molosów powstała nasza hodowla. Pasja, doświadczenie, żywienie, opieka weterynaryjna i bardzo dużo miłości to gwarancja właściwego rozwoju tych zwierząt. Dowodem tego są liczne sukcesy na wystawach krajowych i międzynarodowych, bo jeśli dobrze liczę, to psy z naszej hodowli miały do tej pory 16 zwycięstw w historii.

Okazało się, że na światowej w Madrycie doszedł kolejny tytuł dla „Mazurskiego Samuraja”! Naruhito został młodzieżowym zwycięzcą świata! Co ciekawe, to nie pierwszy tytuł dla Naruhito, który na świat przyszedł w Chruścielach 16 maja 2021 roku. W kwietniu 2022 roku w Paryżu ten pies otrzymał tytuł młodzieżowego zwycięzcy Europy. Zwyciężając w lipcu w Madrycie potwierdził, że jest nie tylko najlepszy w Gminie Ełk, w Polsce, na Starym Kontynencie, ale i na całym świecie.

image_pdfimage_print

Siedliska – kino Chełchy – potańcówka PPGR Punkt przeciw przemocy Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019