Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Mistrz Recyklingu i Przyjaciele – konkurs dla dzieci

12 stycznia 2021, godz. 7:47 (Aktualizacja: 12 stycznia 2021, godz. 14:50)

Fundacja Chlorofil zaprasza uczniów klas 3-4 oraz 5-8 szkół podstawowych, kół ekologicznych i grup świetlicowych do udziału w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pt. „Mistrz Recyklingu I Przyjaciele”. Konkurs ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Każdy zgłoszony ekozespół wykonuje dwa zadania:
1. projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy następujące odpady komunalne: gazetę, butelkę po napoju PET, szklaną butelkę, folię aluminiową, papierowy kubeczek z plastikową przykrywką, słomkę plastikową, torebkę plastikową, zużyte buty, starą farbę, opakowania po lekarstwach;
2. budowa makiety elektrosprzętu z materiałów recyklingowych.

Ważne! Nie należy korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części! Należy użyć papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp., oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

Dokumentację odpowiedzi na dwa zadania konkursowe w formie kilku zdjęć lub filmu, opiekunowie ekozespołów wysyłają w formie elektronicznej na adres e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl. Termin nadsyłania pracy konkursowej w formie elektronicznej upływa 30 marca 2021 r. o godz. 24.00.

Chętni mogą pobrać regulamin i kartę zgłoszenia do VII edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla szkół podstawowych. W związku z feriami zimowymi, zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 stycznia 2021 r. Więcej informacji na stronie organizatora konkursu.

image_pdfimage_print

Dla cudzoziemców 50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię