Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Miliony dla Gminy Ełk z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych

31 marca 2021, godz. 10:46 (Aktualizacja: 31 marca 2021, godz. 10:48)

Gmina Ełk pozyskała 8 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL), który skupia się na strategicznych przedsięwzięciach dla lokalnych społeczności. To swoiste inwestycje bliskie ludziom, a warto dodać, że forma wsparcia jest całkowicie bezzwrotna.

– Zależy mi na tym, aby mieszkańcy naszej pięknej gminy płacili jak najmniej za odbiór odpadów, dlatego też zabiegaliśmy o środki na zakup śmieciarek, samochodu do mycia i udrażniania instalacji kanalizacyjnych oraz pojazdu asenizacyjnego typu wuko, przeznaczonego do opróżniania szamb oraz transportu nieczystości – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Bardzo się cieszę, że rząd przyznał nam na te zakupy, na działania związane z ekologią i ochroną środowiska, 8 milionów złotych.

Dzięki nowym samochodom powiększy się baza sprzętowa Zakładu Usług Gminnych Gmina Ełk Sp. z o.o., a samorząd nie będzie musiał zlecać zadań z zakresu gospodarowania opadami podmiotom zewnętrznym.

Zakup sprzętu poprawi możliwości Gminy w zakresie gospodarki komunalnej, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie techniczne sieci kanalizacji sanitarnej oraz przepompowni ścieków, ale przede wszystkim w zakresie utrzymania porządku i czystości.

– Bardzo dziękuję za wsparcie działań Gminy Ełk kilku parlamentarzystom, którzy wiedzą, jakie inwestycje są dla samorządu lokalnego istotne i bezpośrednio przełożą się na rozwój naszej małej ojczyzny: posłom Michałowi Wypijowi, Wojciechowi Maksymowiczowi, Jerzemu Małeckiemu i senator Małgorzacie Kopiczko – dodaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Oni wiedzą, że pod tymi milionami kryje się bezcenny wymiar społeczny i za to należy im się szacunek. Wielkie dzięki za pomoc w pozyskaniu ogromnych środków finansowych!

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl NSLiM2021 Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk