Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ksiądz Józef Kącki – bogactwo dziejów pokoleń

28 lipca 2020, godz. 15:43

Informowaliśmy już na naszej gminnej stronie internetowej, że ks. Józef Kącki z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, posługujący w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, skończył w marcu 2020 roku 100 lat! Ale urodzony w 1920 r. kapłan w tym roku nie tylko skończył setny rok życia, ale świętuje także 75. rocznicę święceń kapłańskich.

– Jubilat jest w świetnej formie, ma świetną pamięć i poczucie humoru – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który odwiedził z okazji kapłańskiego jubileuszu księdza Józefa. – My, mieszkańcy Gminy Ełk, a Stradun i okolic w szczególności, dziękujemy księdzu Józefowi za te wszystkie lata i życzymy czcigodnemu jubilatowi dobrego zdrowia oraz sił w dalszym życiu.

Przypomnijmy, że ks. Józef Kącki trafił do Stradun zaraz po II wojnie światowej. 3 maja 1946 r. poświęcił w tej miejscowości kościół, któremu nadano tytuł Matki Bożej Królowej Polski.

– Te ponad 100 lat życia i 75 lat kapłaństwa to bogactwo dziejów dziesięcioleci, epok, pokoleń, zarówno kapłańskich, jak i ludzkich wspólnot – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Jubileusze są po to, aby się radować i cieszyć. W imieniu Gminy Ełk wyrażam radość i wdzięczność z faktu, że jest pośród nas świadek tylu wydarzeń, które miały miejsce na naszych terenach przez cały wiek. Czekamy następnych jubileuszy z wielkim wzruszeniem.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię