Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Konkurs plastyczny z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja

20 kwietnia 2021, godz. 8:53 (Aktualizacja: 20 kwietnia 2021, godz. 8:54)

Święto Konstytucji 3 Maja to polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791 roku. Za święto narodowe zostało ustanowione w 1919 roku i ponownie w 1990 roku. Komuniści w czasach PRL zakazywali obchodów tego święta.

Narodowe świętowanie w czasach pandemii wygląda zdecydowanie inaczej niż jeszcze w 2019 roku. Z powodu obostrzeń nie zanosi się na huczne obchody państwowe, wojewódzkie, powiatowe czy gminne. Musimy zatem świętować indywidualnie lub w inny sposób. Centrum Kultury Gminy Ełk zaprasza do udziału w konkursie „Konstytucja 3 Maja”.

– Konkurs ten polega na wykonaniu pracy plastycznej, dowolną techniką, w dowolnym formacie, a tematem jest okrągła, 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE. – Prace należy dostarczyć prace do CKGE w Stradunach lub filii w Nowej Wsi Ełckiej do 30 kwietnia 2021 roku. Na zwycięzców czekają nagrody.

Przy okazji informujemy o innym konkursie, który związany jest z 2 maja – wtedy to obchodzimy Dzień Flagi. Straduńska filia Biblioteki Publicznej Gminy Ełk zaprasza dzieci, które uczęszczają do klas „0” w gminnych szkołach podstawowych do udziału w konkursie „Flaga inna niż malowana”.

Należy stworzyć flagę Polski dowolną metodą (układanie, wyklejanie, itp.). w dowolnym formacie z dowolnych materiałów: balony, owoce, warzywa, materiały, kwiaty, kubki plastikowe itp., w kolorze biało-czerwonym. Pracę należy sfotografować i wysłać do 30 kwietnia na e-mail: bp_straduny@gazeta.pl.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl NSLiM2021 Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk