Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kolejne miliony na rozbudowę dróg w Gminie Ełk

15 lipca 2022, godz. 7:38

Rozstrzygnięto trzecią edycję naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. W trzeciej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. PGR-y funkcjonowały przed laty także w Gminie Ełk, stąd nasz samorząd miał prawo ubiegać się o środki rządowe.

Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować w tej edycji wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji, zaś wymagany wkład własny gminy to 2 proc. Gmina Ełk złożyła do trzeciego naboru Programu Inwestycji Strategicznych wniosek dotyczący przebudowy dróg lokalnych w pięciu miejscowościach, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y. Mowa o Chełchach, Rożyńsku, Buniakach, Ruskiej Wsi i Regielnicy. To właśnie tam zostaną zrealizowane inwestycje drogowe za kwotę 1.911.000,00 zł.

– Cieszę się, że kolejne nasze projekty i zamierzenia będziemy mogli zrealizować dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dziękuję za przyznanie prawie 2 milionów złotych Gminie Ełk panu premierowi Mateuszowi Morawickiemu, a także parlamentarzystom z Warmii i Mazur, którzy wspierali nas i wspierają w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, zwłaszcza posłowi na Sejm Jerzemu Małeckiemu i poseł Iwonie Arent.

Od kilku lat krajobraz drogowy na terenie Gminy Ełk błyskawicznie się zmienia. Zmotoryzowani mogą jeździć po coraz lepszych drogach gminnych, ale także i powiatowych, dzięki współpracy samorządowej. Także na terenie naszej gminy budowana jest trasa krajowa S61 (Via Baltica).

– Od kiedy jestem wójtem bardzo wiele dzieje się w infrastrukturze drogowej, a poprawa bezpieczeństwa i warunków na drogach w dalszym ciągu jest jednym z moich priorytetów – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Inwestycje publiczne są jedną z najlepszych metod walki z kryzysem gospodarczym, a że umiejętnie pozyskujemy środki zewnętrzne, to nie brakuje budów i przebudów dróg na terenie naszej pięknej gminy.

image_pdfimage_print

Siedliska – kino Chełchy – potańcówka PPGR Punkt przeciw przemocy Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019