Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kolejne barierki ze szkłem akrylowym w Siedliskach

17 lutego 2021, godz. 12:07

Przed dwoma miesiącami informowaliśmy o montażu barierek bezpieczeństwa przy drodze wojewódzkiej w Siedliskach. Wówczas Wójt Gminy Ełk wspomniał o konieczności wymiany elementów bezpieczeństwa także w dalszej części Siedlisk. Pozytywnie na ten apel odpowiedział Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Dziś Mirosław Maciorowski, były radny, który w poprzedniej kadencji samorządu przyczynił się do wielu inwestycji w Siedliskach i okolicach poinformował mnie, że pracownicy oleckiego rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich przystąpili do wymiany barierek – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W bliskiej odległości od drogi zlokalizowany jest budynek mieszkalny, posadowiony dużo niżej niż droga wojewódzka, która przebiega przez Siedliska. Podczas opadów deszczu lub śniegu przejazd cięższych pojazdów lub pługów powodował, że zanieczyszczenia pojawiały się na chodniku i na ścianie budynku.

Dzięki montażowi barierek z wypełnieniem z tworzywa sztucznego do usuwania zanieczyszczeń pozostaną tylko elementy drogowe, a nie fasady domów.

– W tym miejscu widzimy też potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa poprzez zamontowanie lustra, prawie naprzeciw barierek, które dziś montuje ZDW – dodaje Wójt Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Dla cudzoziemców Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 Klub Senior+