Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Kładą asfalt na trasie Chruściele – Barany

15 listopada 2022, godz. 11:27 (Aktualizacja: 16 listopada 2022, godz. 7:09)

Od lat nie brakuje inwestycji drogowych w Gminie Ełk. W wielu miejscach także i w tym roku prowadzone są prace remontowo-budowlane, a jeszcze przed zimą drogowcy pojawili się na kolejnej trasie.

– Trwa przebudowa droga gminnej łączącej miejscowość Barany z drogą powiatową nr 1864N w Chruścielach, którą też udało się zmodernizować – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Umowa, którą zawarłem z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych zakłada budowę drogi gminnej o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz budowę poboczy z kruszywa naturalnego. Powstaną też niezbędne mijanki i zjazdy do poszczególnych posesji.

Nowa droga Barany – Chruściele, której realizację zaplanowano do połowy przyszłego roku, będzie miała długość ok. 1,6 km. Za nami roboty geodezyjne, przygotowawcze czy rozbiórkowe. Wykonawca miał za zadanie także wycinkę przydrożnych drzew wraz z usunięciem karczy, poszerzenie koronę drogi i wybudowanie lub odbudowę przydrożnych rowów, a także pobocza z kruszywa naturalnego.

– Na prace związane z budową drogi gminnej łączącej miejscowości Chruściele i Barany przeznaczyliśmy około 1,85 mln złotych – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – To pokłosie decyzji Premiera RP Mateusza Morawieckiego, który zatwierdził inwestycje Gminy Ełk do dofinansowania ze środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który wcześniej funkcjonował jako Fundusz Dróg Samorządowych.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Punkt przeciw przemocy oTU UZALEŻNIONYM monit 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP