Już jutro w Mrozach Wielkich aukcja charytatywna szmacianych laleczek, które ratują życie dzieci w Afryce


„WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, to czwarta odsłona projektu UNICEF, adresowanego do szkół i przedszkoli. W akcji udział wzięło już ponad 2000 placówek z całej Polski. Po raz kolejny w projekcie uczestniczy Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich. I to właśnie jutro, we wtorek, 7 marca, w podstawówce odbędzie się aukcja charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony za zakup szczepionek dla dzieci w Angoli. Szkoła od 2012 roku należy do Klubu Szkół UNICEF.

– W poprzednich odsłonach projektu na terenie całej Polski udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych – mówi Katarzyna Podbielska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mrozach Wielkich, inicjatorka i koordynatorka projektu w latach 2012-2016. –  Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Bardzo się cieszę, ponieważ my mieliśmy w tym swój udział.

Szkoła w Mrozach Wielkich w zbiórce pieniędzy dla dzieci nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jutro o godz. 16 w szkole rozpocznie się aukcja charytatywna. Licytowane będą po raz kolejny szmaciane laleczki UNICEF, które własnoręcznie uszyli uczniowie podstawówki.

– W tym roku będzie można wylicytować siedem laleczek – wyjaśnia Anna Sulewska, koordynatorka tegorocznej edycji akcji, opiekun Samorządu Uczniowskiego – Każda z nich ma swój „akt urodzenia”, w którym znajdują się jej dane, czyli: imię, kraj z którego pochodzi, jakieś hobby. Nasze laleczki to m.in. Nadia z Kenii i Sofie z Francji. Liczymy oczywiście na to, że każda z laleczek już jutro znajdzie swój nowy dom. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji i tym samym pomoc dla dzieci w Angoli.

 

 

 

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/juz-jutro-w-mrozach-wielkich-aukcja-charytatywna-szmacianych-laleczek-ktore-ratuja-zycie-dzieci-w-afryce/