Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Historia na wystawie w Rękusach

12 lutego 2020, godz. 14:12

Do 17 lutego w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Rękusach można oglądać wystawę „Dwie okupacje 1939-1945”, która zawiera oryginalne dokumenty, plakaty, zdjęcia dokumentujące okupację niemiecką i sowiecką na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej.

– Do zapoznania się z przygotowanymi materiałami zapraszamy wszystkich chętnych – zachęca Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły. – Będzie nam miło gościć nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców, ale również okolicznych mieszkańców.

Autorem wystawy jest Jacek Rutkowski, nauczyciel konsultant oleckiej filii Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który gościł w szkole w Rękusach. Przybliżył on uczniom, nauczycielom oraz rodzicom historię ukazanych dokumentów oraz zwykłych ludzi, którzy ją tworzyli. Uwrażliwił również zwiedzających na to, że każdy z nas tworzy swoją własną historię, która jest wpleciona w historię regionu i ojczyzny.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię