Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gotowa droga Barany – Maleczewo

31 maja 2021, godz. 13:36

Systematycznie poprawia się stan dróg w Gminie Ełk. Wiele się w ostatnich miesiącach działo na gminnych trasach, a już wiadomo, że dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, także w najbliższej przyszłości będą przeprowadzone kolejne budowy i modernizacje dróg gminnych, powiatowych i krajowych w Gminie Ełk.

Zakończyła się właśnie realizacja kolejnej dużej inwestycji drogowej. Gmina Ełk jeszcze w 2019 roku zamówiła w systemie „zaprojektuj i wybuduj” inwestycję, polegającą na przebudowie drogi gminnej Barany – Maleczewo, a w ostatni dzień maja 2021 roku nastąpił jej odbiór techniczny. W odbiorze w obecności wykonawcy, ełckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o., udział wziął Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Kosztowała nas ta droga niecałe 2,5 mln złotych, ale przypomnę, że na tę inwestycję pozyskaliśmy środki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Do tej pory prawie dwukilometrowa droga Barany – Maleczewo posiadała nawierzchnię gruntowo-żwirową. Obecnie można już korzystać z utwardzonej drogi o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej. Zakres prac obejmował m.in. roboty geodezyjne, ziemne i przygotowawcze, wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego pod powierzchnię drogi oraz nawierzchnię zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań z drogami bocznymi, wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego, a także humusowanie skarp rowów. 

image_pdfimage_print

NSLiM2021 Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019