Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gminny Dzień Dziecka coraz bliżej

24 maja 2023, godz. 12:14

Zbliża się 1 czerwca – Dzień Dziecka. W Gminie Ełk te wspaniałe święto będzie obchodzone w kilku miejscowościach. Festyny rodzinne, turnieje, zabawy odbędą się m.in. w Mrozach Wielkich (26 maja), Nowej Wsi Ełckiej (28 maja i 3 czerwca), Woszczelach (1 czerwca), Szeligach (3 czerwca). Nad tymi wydarzeniami patronat honorowy objął Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. Wójt wsparł także Gminny Dzień Dziecka „Na zielono”, który odbędzie się 1 czerwca 2023 roku na terenie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach.

– Będzie to wspaniała okazja do integracji dzieci i młodzieży, społeczności gminnej, wspólnej zabawy, a ten aktywnie spędzony czas połączony zostanie z ekologią i ochroną środowiska – informuje Wójt Tomasz Osewski. – Wszystko dzięki organizatorom i współorganizatorom, a są nimi: miejscowa szkoła, rada rodziców placówki w Stradunach, Zakład Usług Gminnych, Centrum Kultury Gminy Elk, Stradunianki, sołectwo Straduny, Urząd Gminy Ełk.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka od godz. 9.00 będą odbywać się ekologiczne gry i zabawy, konkurencje sportowe, pokazy artystyczne, wymiana książek i roślin. Nie zabraknie pokazu pojazdów odbierających odpady czy też służb ratunkowych. Podsumowany również zostanie konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Eko-sztuka”, a Wójt wręczy wiele nagród rzeczowych. Festyn potrwa do południa.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019