Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gminne obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości

10 listopada 2022, godz. 14:58 (Aktualizacja: 10 listopada 2022, godz. 15:09)

Obchodzimy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju organizowane są przeróżne wydarzenia, które wpisują się w obchody rocznicowe. Nie brakuje ich także w Gminie Ełk. Główne, gminne uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości odbyły się 10 listopada 2022 r. w Stradunach.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach, której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Walczak CRL. W homilii ksiądz przybliżył zebranym znaczenie słów „kraj” i „ojczyzna”, zachęcał do dbania o Polskę. Poruszył też temat wojny na Ukrainie i walki o ojczyznę naszych wschodnich sąsiadów, spośród których wielu znalazło schronienie w nowym kraju, w Polsce.

Po mszy kompania honorowa Wojska Polskiego wraz z pocztami sztandarowymi, gośćmi i delegacjami szkół przemaszerowała na plac szkolny. Nie zabrakło hymnu, a na maszt została wciągnięta polska flaga. Znaczenie niepodległości, wolności i pokoju podkreślił w swoim przemówieniu Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski.

Przed tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu złożono kwiaty, a po apelu pamięci wojsko oddało salwy honorowe poległym bohaterom, którzy walczyli za niepodległą Ojczyznę.

W szkolnej sali gimnastycznej uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentowali piękną część artystyczną. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, w śpiew których włączyły się osoby zaproszone na uroczystości, m.in. ks. Piotr Walczak CRL, Rafał Wilczewski – Wójt Gminy Prostki, Marcin Radziłowicz – Sekretarz Miasta Ełku, Adam Dobkowski – kierownik Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, Bożenna Puławska – członek Zarządu Powiatu Ełckiego.

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem z gminnych uroczystości 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Punkt przeciw przemocy oTU UZALEŻNIONYM monit 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP