Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Gmina Ełk zakupiła śmieciarki

22 listopada 2021, godz. 14:42 (Aktualizacja: 22 listopada 2021, godz. 15:11)

Jeszcze w tym miesiącu do Gminy Ełk trafią śmieciarki, które staną się jednym z elementów nowego systemu wywozu odpadów. Mimo wielu niesprzyjających działań, prób kręcenia „afery śmieciarkowej” (pisaliśmy o tym we wrześniu), udało się w końcu zakończyć procedurę przetargową, a 22 listopada 2021 roku Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał stosowną umowę z firmą Ekocel Sp. z o.o. Na jej podstawie, dzięki środkom pozyskanym w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Gmina Ełk nabyła za 4,5 mln złotych samochody do wywozu odpadów komunalnych. Przypomnijmy, że wcześniej podpisano umowę na sprzęt do obsługi sieci kanalizacji sanitarnej.

– Ciągłe podnoszenie cen za wywóz śmieci uderza w portfele mieszkańców, więc jako samorząd robimy wszystko, by gospodarowanie odpadami było jak najtańsze – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jestem przekonany, że zakup śmieciarek to duży krok w kierunku wdrożenia tańszego systemu wywozu odpadów i jeszcze raz dziękuję za przyznane środki premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Dokładnie za 4.506.70,00 zł do końca listopada 2021 roku zostaną dostarczone cztery śmieciarki, fabrycznie nowe. Dwie jednokomorowe i dwie dwukomorowe, wszystkie na podwoziu marki Scania. Obie zabudowy, które będą spełniały wszystkie obowiązujące w Polsce normy zostały wykonane zgodnie z prawem unijnym.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019