Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ełk Osada: będzie rozbudowa ulicy Olsztyńskiej!

23 grudnia 2019, godz. 10:13 (Aktualizacja: 23 grudnia 2019, godz. 13:47)

Do końca kwietnia 2021 roku ma zostać zrealizowane kolejne zadanie inwestycyjne w Gminie Ełk. Mowa o rozbudowie i przebudowie drogi gminnej – ulicy Olsztyńskiej w miejscowości Ełk Osada. Przewiduje to umowa, którą Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk podpisał właśnie z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o., wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji.

– Rozbudowa ulicy Olsztyńskiej pochłonie ponad 5,6 mln złotych, ale nie zapomnijmy, że Gmina Ełk pozyskała na te zadanie dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Mamy bardzo ambitne plany rozbudowy infrastruktury drogowej i cieszę się, że udaje się nam pozyskiwać środki zewnętrzne na kolejne zadania.

Zrealizowana ulica Olsztyńska będzie miała długość prawie 1,5 km. Zakres rozbudowy obejmuje m.in. budowę ciągów pieszych (ponad 2,2 km) dróg dla rowerów (ok. 1,3 km), przystanków autobusowych (4 szt.), sieci oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej. Lokalizacja zjazdów oraz skrzyżowań została dostosowana do zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

– Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości drogi gminnej dla środowiska oraz polepszy warunki bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców – dodaje Tomasz Osewski.

Nowa ulica Olsztyńska z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców przyległych terenów.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019