Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Edukacyjna wycieczka dzięki projektowi „Poznaj Polskę”  

3 stycznia 2022, godz. 10:12

Uczniowie klasy Vb oraz VIIIa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany dzięki dofinansowaniu, które Gmina Ełk otrzymała w wysokości 4384 zł w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Narodowego. Uczniowie mogli uczestniczyć w lekcji „Muzealne przeboje” . W trakcie zajęć poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii, motywów literackich. Mieli niepowtarzalną okazję obcowania z autentycznymi dziełami sztuki. Największe zaciekawienie wzbudziło polskie malarstwo historyczne. Na zajęciach uczniowie poznali dzieła Jana Matejki m.in. „Bitwę pod Grunwaldem”, „Kazanie Skargi”, „Stańczyka” oraz innych malarzy XIX wieku, którzy wydarzenia z przeszłości przedstawiali w sposób anegdotyczny, dramatyczny, poruszający lub poetycki. Lekcja w Muzeum Narodowym okazała się interesująca. Uczniowie poszerzyli wiedzę oraz rozwinęli kompetencje kulturowe.

Kolejnym elementem wycieczki do Warszawy był Rynek Starego Miasta. Uczniowie podziwiali piękną zabudowę oraz panoramę stolicy. Ostatnim etapem wyjazdu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesne, multimedialne muzeum wywarło na uczestnikach duże wrażenie, dostarczyło wielu przeżyć i stanowiło „żywą lekcję” historii. 63 powstańcze dni ukazane w pasjonujących życiorysach powstańców wzbudziły podziw, wielkie uznanie i szacunek dla bohaterów. Warszawę uczniowie opuszczali w zadumie i pełni refleksji.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+