Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Drugie spotkanie z partnerami z Litwy i Suwałk

14 kwietnia 2016, godz. 11:41 (Aktualizacja: 14 kwietnia 2016, godz. 11:44)

Wczoraj w Urzędzie Gminy Ełk zakończyło się dwudniowe spotkanie robocze  w sprawie przygotowywania wspólnych projektów unijnych w ramach Programów Współpracy Transgranicznej Polska-Litwa 2014-2020. Uczestniczyły w nim trzy samorządy: Gmina Ełk, Gmina Suwałki i delegacja z litewskiego rejonu orańskiego, mającego swoją siedzibę w mieście Varena (po polsku Orany).

– Pierwsze spotkanie z delegacją z Litwy odbyło się u nas w grudniu 2015 roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Oprócz przedstawicieli naszej gminy, uczestniczyli w nim wówczas Algis Kašėta, Mer Rejonu Orańskiego, Svetlana Griskeviciene, naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji, Dalia Baleviciute, główny specjalista w Wydziale Rozwoju i Inwestycji. W zakończonym wczoraj spotkaniu, oprócz naszego i litewskiego samorządu, udział wzięli także przedstawiciele Gminy Suwałki – Dariusz Saweliew, naczelnik Wydziału Polityki Społeczno-Gospodarczej Urzędu Gminy Suwałki oraz Zbigniew Mackiewicz, sekretarz Urzędu Gminy Suwałki. Bardzo się cieszę, że wspomniana gmina dołączyła do naszej współpracy, ponieważ łączą nas bardzo dobre relacje i będziemy mogli aplikować o środki unijne z korzyścią dla mieszkańców trzech samorządów.

Partnerzy ustalili, że wspólne projekty dotyczyć będą m.in. działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu i ochrony zdrowia. Z kolei inne działanie w ramach projektu dotyczyć będzie przedsiębiorców z trzech samorządów.

– Nad szczegółami wspólnego projektu nadal pracujemy, ale bardzo się cieszę, że ustaliliśmy już konkretne kierunki działań – mówi Anna Wojciechowska, naczelnik Wydziału Rozwoju, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Ełk. – Mogę zdradzić, że jedno działanie w ramach ochrony zdrowia, będzie wychodziło naprzeciw potrzebom osób starszych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Gminą Ełk – mówi Svetlana Griskeviciene, naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Rejonu Orańskiego. – Pracownicy Urzędu Gminy Ełk, na czele z naczelnik Anną Wojciechowską, mają już na swoim koncie duże doświadczenie w realizacji projektów unijnych, dzięki czemu każde nasze spotkanie jest bardzo konstruktywne. Oczywiście jesteśmy w stałym kontakcie e-mailowym i telefonicznym, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, dlatego ustaliliśmy, że następne spotkanie odbędzie się u nas na Litwie.

Gmina Suwałki do partnerstwa w programie Polska-Litwa z Gminą Ełk i Rejonem Orańskim dołączyła w marcu tego roku, choć to nie pierwsza współpraca Gminy Ełk z Gminą Suwałki.

– W 2013 roku podpisaliśmy z Gminą Ełk porozumienie o partnerstwie w ramach projektu „Rozwój i współpraca pierścieniowych gmin Polski Wschodniej”  – mówi Dariusz Saweliew, naczelnik Wydziału Polityki Społeczno-Gospodarczej Urzędu Gminy Suwałki. – Współpracę tę chcielibyśmy rozwijać, dlatego postanowiliśmy skorzystać z zaproszenia i dołączyć do wspólnej realizacji projektów.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+