Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Droga Szarejki – Nowa Wieś Ełcka będzie jak nowa

7 lipca 2021, godz. 10:23 (Aktualizacja: 7 lipca 2021, godz. 12:21)

Inwestycje w Gminie Ełk nie zwalniają tempa. Od kilku lat bardzo wiele dzieje się w infrastrukturze drogowej, a poprawa bezpieczeństwa i warunków na drogach w dalszym ciągu jest priorytetem władz Gminy Ełk. Przypomnijmy, że Gmina Ełk otrzyma kolejne dofinansowanie do budowy i przebudowy dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Fundusz Dróg Samorządowych), ale polski rząd przyznał środki także na drogi powiatowe, które mieszczą się na terenie Gminy Ełk.

Jedna z nich jest realizowana – to trasa powiatowa nr 1925N Szarejki – Nowa Wieś Ełcka. Tutaj przebudowywany jest blisko 3-kilometrowy odcinek drogi. Aktualnie kładziona jest masa bitumiczna, a równolegle powstaje też ścieżka rowerowa i cztery zatoki autobusowe. Planowany koszt przebudowy to 3.880.179,99 złotych, zaś kwota dofinansowania z RFRD 2.413.570,00 złotych.  Wkład Gminy Ełk to 200.000,00 złotych. Trwającym pracom drogowym przyglądał się właśnie Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

– Cieszę się, że wspólnie z rządem i samorządem powiatowym działamy, by niwelować wieloletnie zapóźnienia infrastrukturalne – informuje Wójt Tomasz Osewski.- Dzięki takim inwestycjom napędzamy gospodarkę, rozwój regionu, a przy okazji zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Ełk, powiatu ełckiego i wszystkich, którzy odwiedzają nasz piękny region.

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019 zgłoś awarię Klub Senior+