Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Cykl koncertów charytatywnych w Gminie Ełk

27 lipca 2020, godz. 9:36 (Aktualizacja: 31 lipca 2020, godz. 11:53)

W Gminie Ełk i całym powiecie nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Hani Poczobut, u której zdiagnozowano najcięższą postać SMA – śmiertelną i bardzo brutalną chorobę. Mięśnie słabną i zanikają, a pomóc może droga terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba na to około 10 mln złotych, stąd różne akcje, licytacje i zbiórka na rzecz Hani.

Cykl koncertów charytatywnych w Gminie Ełk pt. „Muzyka w ogrodach” na rzecz chorego dziecka przygotowało Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne. Wystąpi Wojciech Popielarz, gitarzysta i kompozytor z Ełku, a w programie znajdują się utwory z płyty „Poranek na Mazurach”.

W piątek, 31 lipca o godz. 18.30 będzie miał miejsce koncert w ogrodzie Władysława Brzuzego „Stanica Wodna” w Małkiniach nad jeziorem Woszczelskim. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 16.00 w ogrodzie Lucyny Dąbrowskiej „Wichrowe Wzgórza” w Lepakach nad jeziorem Sunowo, zaś w niedzielę, 2 sierpnia o godz. 16.00 pod wiatą nad jeziorem w Małkiniach. W piątek, 7 sierpnia o godz. 19.00 Wojciech Popielarz wystąpi na terenie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Mrozach Wielkich, a w niedzielę, 16 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

– W połowie każdego koncertu publiczność wykona 10 przysiadów, a do specjalnych puszek zbierane będą pieniądze na leczenie dziecka – informuje Wojciech Popielarz. – Lista koncertów nie jest zamknięta, można dołączyć kolejne w dowolnym terminie wakacyjnym. Zapraszamy do współpracy muzyków i gospodarzy działek przy organizacji kolejnych koncertów.

Z muzykiem można kontaktować się telefonicznie: 663 745 775 lub mailowo: wpopiel7@op.pl. Pozostaje liczyć na niezłą frekwencję i dobrą pogodę, bo w przypadku deszczu wydarzenie zostanie przełożone na inny termin. Wstęp na koncerty wolny, ale warto pamiętać, że odbywają się w reżimie sanitarnym. Należy więc pomyśleć o maseczkach, ale też o kocach czy turystycznych krzesełkach do siedzenia.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię