Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Bezpłatny transport w Dzień Dziecka

24 maja 2023, godz. 12:21 (Aktualizacja: 24 maja 2023, godz. 12:22)

Już w przyszłym tygodniu swoje święto będą miały wszystkie dzieci. To, że Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku to zasługa Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa. Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.

Dzieci w Polsce mają wiele szczęścia, ponieważ w naszym kraju panuje pokój, a najmłodsi mogą chodzić do bezpiecznych szkół i korzystać z licznych atrakcji. O atrakcje dbają rodzice, nauczycieli, wychowawcy i władze samorządowe.

– W tym roku, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, dzieci z Gminy Ełk 1 czerwca 2023 roku będą mogły korzystać z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji nieodpłatnie – zapowiada Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Z nieodpłatnych przejazdów mogą skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia. To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych uczniów, którzy wybierają się 1 czerwca do Stradun, na Gminny Dzień Dziecka. 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019