Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Bezpłatne wsparcie i aktywizacja rodzin w Gminie Ełk

10 marca 2021, godz. 7:49 (Aktualizacja: 10 marca 2021, godz. 10:08)

Ełcka Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu oferuje mieszkańcom Gminy Ełk udział w projektach, których celem jest wsparcie i aktywizacja całych rodzin. Co ważne, udział w tych programach jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu unijnemu, które Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu pozyskała w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Do uczestnictwa w naszym programie zapraszamy rodziny z Ełku i Gminy Ełk, których członkowie chcieliby rozwinąć swoje kompetencje lub skorzystać z porady specjalistów kilku branż – zachęca Hubert Górski z Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu.

Na program składają się projekty:
• Aktywny senior, aktywna rodzina w mieście Ełk,
• Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców Ełku,
• Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców gminy wiejskiej Ełk,
• Silni razem w gminie wiejskiej Ełk,
• Silni razem w mieście Ełk.

Inicjatywę Fundacji WNiB docenia Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.
– Cieszę się, że program otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej, bo takie cenne inicjatywy, które polegają na wsparciu rodzin, w tym rodzin osób niepełnosprawnych, są bardzo cenne i potrzebne – mówi Tomasz Osewski. – A cieszę się podwójnie, bo z projektów mogą skorzystać mieszkańcy naszej pięknej gminy.

Uczestnicy otrzymają bezpłatnie wsparcie specjalistów, wsparcie w codziennym funkcjonowaniu opiekunów lub asystentów rodzinnych seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Do rodzin mieszkających w naszej gminie, w których jest przynajmniej jedna osoba niepełnosprawna, skierowany jest projekt: Silni razem w gminie wiejskiej Ełk. Rozpoczęła się właśnie rekrutacja do tego projektu, którego realizacja zaplanowana jest od maja 2021 roku do sierpnia 2022 roku.

– W ramach tego projektu planujemy wiele działań, np. indywidualne spotkanie z psychologiem, konsultacje pedagogiczne, prawne, realizację usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, poradnictwo rodzinne czy treningi kompetencji społecznych – informuje Hubert Górski. – Nie zabraknie także wielu warsztatów: z asertywności i autoprezentacji, zdrowego żywienia, savoir vivre i higieny, gospodarowania budżetem domowym.

W harmonogramie są także wycieczki krajoznawcze po Warmii i Mazurach, wyjazdy do opery, teatru, muzeów oraz warsztaty edukacyjne w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi i z niepełnosprawnościami.

Rodziny wielodzietne mieszkające w Gminie Ełk są zaproszone do udziału w innym projekcie: Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców gminy wiejskiej Ełk. Do tego projektu rekrutacja będzie miała miejsce w kwietniu i maju 2021 r., a realizacja ruszy w czerwcu tego roku i potrwa do września 2022 roku.

Zaplanowane działania:
– indywidualne spotkanie z psychologiem,
– indywidualne konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, prawne, wsparcie coacha,
– poradnictwo rodzinne,
– trening kompetencji społecznych ,
– warsztaty z asertywności i autoprezentacji,
– warsztaty zdrowego żywienia,
– warsztaty w zakresie gospodarowania budżetem domowym,
– wycieczki krajoznawcze po Warmii i Mazurach, wyjazdy do opery, teatru, muzeów,
– warsztaty pszczelarstwa ,
– warsztaty ogrodnictwa – hortiterapia,
– warsztaty ekologiczne,
– warsztaty z kultury i tradycji mazurskich.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu w Ełku, ul. Jana i Hieronima Małeckich 3 lok. 2, tel. 572 222 050, e-mail: biuro@fundacjawnb.org.pl. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie odpowiednich dokumentów:
Dokumenty zgłoszeniowe do projektu Silni razem w gminie wiejskiej Ełk:
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie PPOZ
Oświadczenie GOPS
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa

Dokumenty zgłoszeniowe – Mazurski Uniwersytet Ludowy miejscem integracji mieszkańców gminy wiejskiej Ełk:
Formularz zgłoszeniowy
Oświadczenie PPOZ
Oświadczenie OPS

image_pdfimage_print

PPGR Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin Punkt przeciw przemocy 50plus Informacje dla uchodźców wojennych Andrzej Duda w Chełchach oTU UZALEŻNIONYM Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP