Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV

18 listopada 2021, godz. 12:54 (Aktualizacja: 18 listopada 2021, godz. 12:55)

W odpowiedzi na duże zainteresowanie programem szczepień przeciwko HPV w poprzednich latach Gmina Ełk w kolejnym już roku dołączyła do samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową. Zgodnie z przyjętym Uchwałą Rady Gminy Ełk Nr XLV/308/2021 z dnia 28 czerwca 2021 r. Programem polityki zdrowotnej Gminy Ełk na lata 2021-2023 Gmina Ełk sfinansuje szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie m.in. raka szyjki macicy i innych chorób nowotworowych, dla dziewcząt urodzonych w 2008 roku, zamieszkałych i zameldowanych na pobyt stały na terenie Gminy Ełk.

– Koszt szczepień zostanie w całości sfinansowany z budżetu gminy – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Pełen cykl szczepień obejmuje podanie 2 dawek szczepionki 9-walentnej w okresie 6 miesięcy. Przed szczepieniem dziecko zostanie zbadane przez lekarza.

Wirus HPV odpowiada za zmiany przednowotworowe i nowotworowe na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała.  Rak szyjki macicy to trzeci po raku trzonu macicy i jajnika nowotwór atakujący narządy rodne kobiet. Każdego roku prawie 3000 kobiet dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy.

Realizatorem szczepień będzie Przychodnia Lekarzy Rodzinnych POZ „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o., ul. Baranki 24, 19-300 Ełk, tel. 87 621 96 07 lub 87 621 96 32. Rejestracja na szczepienia odbywać się będzie w dniach 22-26 listopada 2021 w godz. 8.00-15.00, pod numerem telefonu 87 621 96 07 lub 87 621 96 32.

Szczepienia odbędą się w dniach 2-3 grudnia 2021 w godz. 15.00-17.00 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Miejscem szczepień będzie Punkt Szczepień Przychodni Lekarzy Rodzinnych w budynku Szpitala w Ełku ul. Baranki 24. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Ełk, ul. Kościuszki 28A, pokój nr 32, tel. 87 619 45 40.

https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/hpv/

Co to jest HPV?

W jaki sposób wirus powoduje powstanie raka szyjki macicy?

Jakie są objawy zakażenia HPV?

Jak poważne mogą być objawy zakażenia HPV?

Jak często rak szyjki macicy występuje u kobiet w Polsce?

Gdzie i jak często zakażenia HPV występuje na świecie?

O szczepionce

Jakie rodzaje szczepionek są dostępne w Polsce?

Dlaczego warto się szczepić przeciw zakażeniom HPV?

Kto powinien zostać zaszczepiony przeciw zakażeniom HPV i kiedy?

Kto nie powinien zostać zaszczepiony przeciw zakażeniom HPV?

Jakie jest ryzyko związane z zaszczepieniem przeciw zakażeniom HPV?

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019