Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Andrzej Duda z największym poparciem w Gminie Ełk

29 czerwca 2020, godz. 7:21 (Aktualizacja: 29 czerwca 2020, godz. 7:22)

Urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wygrał w I turze wyborów prezydenckich. Także w Gminie Ełk obecna Głowa Państwa zdobyła największe poparcie wyborców. Andrzej Duda otrzymał 42,20% wszystkich głosów. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 28,09% wyborców, zaś na Szymona Hołownię 15,17%.

Pozostali kandydaci otrzymali poniżej 10% poparcia: Krzysztof Bosak – 8,88%, Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,66%, Robert Biedroń – 1,89%, Pawel Tanajno – 0,30%, Marek Jakubiak – 0,28%, Stanisław Żółtek – 0,25%, Mirosław Piotrowski – 0,17%, Waldemar Witkowski – 0,11%.

– Dziękuję wszystkim za udział w wyborach, bez względu na to, na kogo głosowali – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Już dziś zachęcam do głosowania także w drugiej turze, która odbędzie się za niecałe dwa tygodnie.

Frekwencja w Gminie Ełk wyniosła 52,12%, a największa (powyżej 60%) była w Siedliskach, Woszczelach, Mrozach Wielkich i Baranach.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl