Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Andrzej Duda w Gminie Ełk: Polska jest cudowna, ale tutaj jest naprawdę wyjątkowo

7 lipca 2020, godz. 15:40 (Aktualizacja: 7 lipca 2020, godz. 15:50)

Na zaproszenie Wojciecha Kossakowskiego, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Tomasza Osewskiego, Wójta Gminy Ełk po raz kolejny do Gminy Ełk przybył Andrzej Duda, Prezydent RP. Tym razem Głowa Państwa odwiedziła Szeligi, gdzie nad jeziorem Selment Wielki bazę ma Jednostka Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej. Andrzej Duda oficjalnie otworzył tegoroczny sezon żeglarski i ratowniczy, a w uroczystym apelu wzięło udział wielu gości – m.in. parlamentarzyści Jerzy Małecki, Iwona Arent, wojewoda Artur Chojecki, samorządowcy z regionu, ze starostą ełckim Markiem Chojnowskim i prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem.

– Pan Prezydent jest u nas w tej kadencji po raz trzeci, więc to świadczy o tym, że lubi nasz region, naszą gminę i jej mieszkańców i bardzo dobrze się tu czuje – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Zapewniam, że zawsze tu będzie mile widziany i to bez względu na to, czy będzie urzędującym prezydentem czy też w przyszłości będzie pełnił inną funkcję publiczną lub społeczną.

Prezes JRW OSP Robert Pazdej przedstawił Prezydentowi RP kadrę ratowników, która dba o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów podczas sezonu wakacyjnego. Andrzej Duda w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne zadania wypełniają ratownicy i dziękował im za dotychczasową służbę. Fragment wypowiedzi Prezydenta RP Andrzeja Dudy, którą skierował 7 lipca 2020 r. do strażaków – ochotników i ratowników z Jednostki Ratownictwa Wodnego OSP w Szeligach:


Po spotkaniu z ratownikami Andrzej Duda został zaproszony do łodzi, aby choć kilka chwil spędzić na Selmencie Wielkim. Z akwenu pozdrowił wszystkich, którzy zgromadzili się na plaży w Szeligach.

– Spotykam się z rodakami w bardzo wielu miejscach kraju i Polska jest naprawdę cudowna, ale tutaj widoki są naprawdę wyjątkowe – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.


Po krótkim rejsie, a przed wyjazdem do Suwałk, Augustowa i Łomży Prezydent RP wraz z gośćmi wziął udział w spontanicznym spotkaniu z mieszkańcami Gminy Ełk i okolic na plaży w Szeligach.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię