Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Ambitne plany rozwoju mieszkalnictwa

25 czerwca 2020, godz. 11:46

Na zaproszenie Wójta Tomasza Osewskiego Gminę Ełk odwiedzili Michał Wypij – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Paweł Krassowski z Krajowego Zasobu Nieruchomości. Głównym tematem ich rozmów były plany rozwojowe gminy, dotyczące przede wszystkim mieszkalnictwa.

– Więcej przystępnych cenowo mieszkań i rozwój budownictwa gminnego – to wspólny nasz cel, czyli Gminy Ełk praz Krajowego Zasobu Nieruchomości – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Myślę, że czas na utworzenia w naszym regionie Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Cieszę się, że w te sprawy zaangażował się także pan poseł Wypij.

– Gmina Ełk świetnie diagnozuje potrzeby mieszkańców, a mogłem się o tym przekonać choćby w dziedzinie ochrony zdrowia, wszak to tu powstała gminna przychodnia czy program dopłaty do leków – mówi Michał Wypij, poseł na Sejm RP.

Rynek mieszkaniowy w Ełku i okolicach wciąż się rozwija. O ile w samym Ełku brakuje już terenu pod budownictwo, to w okalającej miasto Gminie Ełk jest go bardzo dużo, stąd Wójt Tomasz Osewski zamierza zaprosić do współpracy w zakresie inwestycji mieszkaniowych także władze miasta.

Panowie nie poprzestali na rozmowach. Opracowany jest już projekt porozumienia Gminy Ełk z KZN, które stanowić będzie oficjalny początek współpracy, a jej owocem ma być realizacja inwestycji mieszkaniowych.

Zasób KZN obejmuje aktualnie ponad 120 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 1000 ha. Do najbardziej zaawansowanych projektów prowadzonych przez KZN należą obecnie inwestycje planowane na terenie Częstochowy, Tczewa, Kalisza, Warszawy czy Grodziska Mazowieckiego. Szacunkowa liczba mieszkań, które mogą powstać w wyniku realizacji powyższych projektów, wynosi blisko 5000 lokali. Według wstępnych założeń na początek w Gminie Ełk mogłoby powstać ok. 1000 mieszkań.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja Podatki gov pl