Zmiany w sferze gminnej kultury


Wzbogacenie oferty kulturalnej, wykorzystanie bazy gminnej, organizacja wydarzeń – to najbliższe działania, które podejmie Edyta Wocial, nowa dyrektor Centrum Kultury Gminy Ełk. Edyta Wocial nie jest osobą anonimową. Wszyscy, którzy interesują się kulturą w regionie wiedzą, że nowa dyrektor przez kilkanaście lat z powodzeniem realizowała się w pracy w Ełckim Centrum Kultury.

– Postawiliśmy na młodą osobę, która może pokazać, jak Gmina Ełk może rozwijać się w dziedzinie kultury – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Nie może być tak, że wydarzeń kulturalnych trzeba szukać w większych ośrodkach, zwłaszcza że zaplecze jest systematycznie unowocześniane. Mamy piękne tereny, ale też nowe lub wyremontowane świetlice.

– Mam ambitne plany na wykorzystanie bazy gminnej – informuje Edyta Wocial, dyrektor CKGE. – Wiele będzie się działo w budynkach Centrum w Nowej Wsi Ełckiej czy Stradunach, w świetlicach wiejskich, a także na świeżym powietrzu.

Potańcówki, pikniki, festyny, zabawa sylwestrowa pod chmurką – to tylko niektóre z pomysłów, które mają być zrealizowane w Gminie Ełk. Największą imprezą będzie zapewne Święto Plonów – tegoroczne dożynki zaplanowano na 15 września w Woszczelach, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Boys.

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/zmiany-w-sferze-gminnej-kultury/