Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Zespoły śpiewacze z Gminy Ełk w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

28 czerwca 2018, godz. 7:17 (Aktualizacja: 28 czerwca 2018, godz. 12:41)

Za nami 52. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, najważniejsza impreza promująca kulturę ludową oraz folklor w Polsce. Na tym festiwalu nasz region reprezentował zespół śpiewaczy „Zielona Dąbrowa” z Nowej Wsi Ełckiej działający na co dzień przy Centrum Kultury Gminy Ełk.

– Nasze dziewczyny zaprezentowały się znakomicie, bo przyznano im zaszczytne drugie miejsce – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jestem bardzo dumy z pań, które chcą śpiewać i reprezentować naszą gminę w Polsce.

Pokłosiem dobrych występów był fakt, że na zaproszenie Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego zespół „Zielona Dąbrowa”, wsparty „Straduniankami” oraz cymbalistami 27 czerwca 2018 r. gościł w izbie wyższej polskiego parlamentu.

– Przed Parlamentarnym Zespołem do spraw Kultury, Tradycji i Dziedzictwa Małych Ojczyzn, w pracach której uczestniczy m.in. pani Senator Małgorzata Kopiczko mieliśmy okazję pięknie zaprezentować naszą historię, tradycję, a także repertuar, bo na specjalne życzenie prezydium Senatu nasze zespoły zaśpiewały kilkanaście utworów – dodaje Tomasz Osewski.

Delegacja Gminy Ełk miała okazję spotkać się i porozmawiać z najważniejszymi osobami w państwie.
– Zaprosiłem do Ełku i do gminy Ełk m.in. marszałka Stanisława Karczewskiego, wicemarszałek Marię Koc, a także pana premiera Mateusza Morawieckiego – relacjonuje Wójt Gminy Ełk. – Myślę, że tę wizytę nasze śpiewające i wspaniałe dziewczyny zapamiętają na długo.

 

Z festiwalu w Kazimierzu Dolnym (21-24 czerwca 2018 r.):

image_pdfimage_print

działki inwestycyjne Woszczele – dożynki 2019 50plus Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię