Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. [FILM]

13 czerwca 2017, godz. 9:54 (Aktualizacja: 13 czerwca 2017, godz. 10:33)

Zbliżają się wakacje. Wielu z nas – dzieci, młodzieży i dorosłych – skorzysta ze sprzyjającej pogody i wybierze się nad wodę. Warto przed wyjazdem nad rzekę, jezioro czy morze zadbać o swoje bezpieczeństwo i bliskich.

– Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć – uważa Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jeśli ktoś myśli, że jemu nigdy żadna krzywda stać się nie może, to jest w błędzie. Pokazują to policyjne statystki dotyczące utonięć i innych zdarzeń na akwenach. Lepiej przygotować, zwłaszcza najmłodszych, do właściwego zachowania nad wodą i korzystania z kąpieli.

Wójt Gminy Ełk zachęca do zapoznania się z doskonałym materiałem szkoleniowym – z filmem, który zawiera ważne informacje dotyczące zachowania nad wodą, przygotowania sprzętu wodnego do rekreacji, a także instruktaż postępowania w przypadkach zdarzeń nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Serdecznie zachęcam do obejrzenia tego profesjonalnego materiału – mówi Tomasz Osewski.

Film zrealizowany przez Grupę Specjalną Płetwonurków RP możliwy jest do obejrzenia i do pobrania tutaj.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy