poprzedni miesiac Styczeń nastepny miesiac
PON WT ŚR CZW PIĄ SO NIE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

Z wolontariuszami świat jest piękniejszy

6 grudnia 2017, godz. 13:20 (Aktualizacja: 6 grudnia 2017, godz. 13:40)

W Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Caritas Diecezji Ełckiej. Na Galę zostali zaproszeni m.in. uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Stradunach. Wyróżnienie w konkursie „Wolontariusz Roku 2017” otrzymała uczennica klasy trzeciej Gimnazjum – Dominika Krupa. Praca Szkolnego Koła Caritas przy ZSS w Stradunach została zauważona i doceniona m.in. przez wykorzystanie haseł i pomysłów do promocji wolontariatu na warsztatach i konferencjach.

Wyróżnienie „Wolontariusza Roku” otrzymała także Paulina Chludzińska. Jako uczennica I klasy Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Nowej Wsi Ełckiej zadeklarowała chęć działania w Szkolnym Kole Caritas. Obecnie to już trzeci rok systematycznej, ofiarnej pracy charytatywnej na rzecz drugiego człowieka. Paulina wspiera rówieśników pomocą koleżeńską w nauce, pomaga w realizacji planowanych działań Szkolnego Koła Caritas, angażuje się w akcje charytatywne podejmowane przez Parafialny Zespół Caritas, aktywnie uczestniczy w działaniach Caritas Diecezji Ełckiej.

Gminę Ełk na gali reprezentowała Magdalena Fuk, Zastępca Wójta Gminy Ełk. Wójt Tomasz Osewski skierował do wolontariuszy życzenia w specjalnym liście. „Składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących. Cieszę, że wśród nas jest tak wielu ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych. (…) Życzę Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy” – napisał Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski.

Wolontariusze mogli obejrzeć i wysłuchać recital Marcina Pyciaka oraz obejrzeć spektakl Teatru Węgrzyna pt. „Czerwony Kapturek”. Po uczcie duchowej miała miejsce jeszcze uczta dla ciała – agapa dla wszystkich wolontariuszy z diecezji ełckiej.

 

 

image_pdfimage_print

zgłoś awarię zaproszenie staż ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy