Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt Osewski zapowiedział stypendia dla studentów

3 października 2019, godz. 15:16 (Aktualizacja: 4 października 2019, godz. 7:36)

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w ełckiej filii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W obecności wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Maksymowicza Wójt Gminy Ełk zapowiedział realną pomoc w utworzeniu od przyszłego roku nowego kierunku na ełckiej filii UWM.

– Mamy w Ełku dwa duże szpitale, mamy też mnóstwo przychodni, które udzielają pomocy chorym pacjentom, więc stale potrzebujemy w tym regionie pielęgniarek – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Władze ełckiej uczelni po raz kolejny zabiegają o nowy kierunek, o pielęgniarstwo. Dzisiaj minister Maksymowicz daje gwarancję, że taki kierunek w Ełku powstanie, a ja deklaruję ufundowanie stypendiów studentom, którzy będą się kształcić na pielęgniarstwie.

Ks. prof. dr hab. Wojciech Guzewicz, dyrektor ełckiej filii UWM z entuzjazmem przyjął zapowiedź ministra i wójta. Nie zabrakło też słowo do studentów, którzy zaczynają swoją przygodę ze studiami w ełckiej filii UWM. Na pierwszym roku studiów naukę w Ełku rozpoczyna prawie 200 osób.

image_pdfimage_print

Klub Senior+ Podatki gov pl Ferie 2020 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk