Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski wybrany do władz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej

26 kwietnia 2019, godz. 10:00 (Aktualizacja: 26 kwietnia 2019, godz. 14:43)

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej to największa ogólnopolska organizacja skupiająca gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Obecnie należy do niego 629 gmin. ZGW RP to ostatnia z dużych korporacji samorządów, w której od czasu wyborów samorządowych jeszcze nie odbyły się wybory nowych władz.

25 kwietnia 2019 roku dokonano wyboru nowego zarządu. Miło nam poinformować, że uznanie delegatów zdobył Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, który został wybrany członkiem zarządu ZGW RP. Warto dodać, że na zgromadzenie ogólne Związku Gmin Wiejskich RP przybyło do Warszawy prawie 300 delegatów z całego kraju.

Zarząd kieruje działalnością Związku, reprezentuje go na zewnątrz, organizuje i inicjuje różne przedsięwzięcia. Zarząd decyduje m.in. w sprawach uchwalania projektów dokumentów programowych Związku, bieżących programów i projektów budżetów, zwoływania zgromadzeń ogólnych, delegowania członków do reprezentowania ZGW RP w działalności podmiotów krajowych i zagranicznych czy też zawierania umów i porozumień o współpracy krajowej i zagranicznej.

– To oczywiście bardzo miłe wyróżnienie, za które podziękowałem delegatom, wójtom i burmistrzom – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk, członek zarządu Związku Gmin Wiejskich RP. – Jestem przekonany, że w nowej kadencji Związek będzie aktywnie działał. Liczę na wiele wypracowanych pomysłów i dobrą współpracę z różnymi instytucjami, zwłaszcza rządowymi.

Podczas obrad wybrano nowego przewodniczącego zarządu, którym został dotychczasowy wiceprzewodniczący – Krzysztof Iwaniuk (Gmina Terespol).

 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl 50plus Rozmawiaj i reaguj Informacje dla uchodźców wojennych oTU UZALEŻNIONYM Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk Ełcki Bocian 2019