Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wójt Tomasz Osewski laureatem Nagrody Ełckiego Bociana. Gmina Ełk zdominowała galę

31 maja 2019, godz. 8:53 (Aktualizacja: 3 czerwca 2019, godz. 15:10)

Po raz czternasty w historii Powiat Ełcki przyznał Nagrody Ełckiego Bociana. Gala, na której wręczono statuetki odbyła się 30 maja w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku. Nagroda, ustanowiona przez Radę Powiatu Ełckiego, przyznawana jest w ośmiu kategoriach. W kategorii rozwój samorządności lokalnej Ełckiego Bociana otrzymał Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Kapituła przyznając ten laur Tomaszowi Osewskiemu potwierdziła głos mieszkańców Gminy Ełk, którzy – dzięki spełnionym obietnicom złożonym jeszcze w kampanii wyborczej w 2014 roku -ponownie mu zaufali i powierzyli funkcję wójta na kolejne 5 lat.

– W planach rozwojowych zawsze na pierwszym miejscu zawsze jest człowiek i jego potrzeby – mówi Wójt Tomasz Osewski. – Ale nie byłoby tej nagrody i rozwoju Gminy Ełk bez pomocy wielu osób. Dziękuję wszystkim za współpracę, począwszy od mieszkańców, przez urzędników, samorządowców, parlamentarzystów i najważniejsze osoby w państwie, po przedsiębiorców.

W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreślono m.in., że Tomasz Osewski jest otwarty na współpracę z każdym, bez względu na przynależność partyjną. Ponadto potrafił zgromadzić wokół siebie ludzi, dzięki którym Gmina Ełk się rozwija po wieloma względami, zwłaszcza infrastrukturalnie. Zwrócono uwagę, że stworzył Zakład Usług Gminnych, dzięki któremu gmina staje się zadbana i piękna.

Nie bez znaczenia okazała się współpraca z najważniejszymi osobami w państwie – prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, marszałkiem Senatu, premierem, wicepremierem, ministrami, parlamentarzystami, którym na co dzień przedstawia problemy z jakimi borykają się mieszkańcy powiatu ełckiego. Dzięki staraniom włodarza Gmina Ełk się rozwija, a aktywność i sposób jakim jest zarządzana, spodobał się innym wójtom i burmistrzom z Polski, którzy wybrali go do Zarządu Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Gmina Ełk zdominowała tegoroczną galę Ełckiego Bociana. Oprócz wójta statuetki otrzymali także inni przedstawiciele Gminy Ełk: Anna Wojciechowska, która w Urzędzie Gminy Ełk odpowiada za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, otrzymała laur w kategorii rozwój i wspieranie przedsiębiorczości, zaś Robert Pazdej, szef Jednostki Ratownictwa Wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach, w kategorii rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej.

Laureaci Nagrody Ełckiego Bociana 2019:

  • rozwój samorządności lokalnej – Tomasz Osewski,
  • rozwój i wspieranie przedsiębiorczości – Anna Wojciechowska,
  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i aktywności społecznej – Robert Pazdej,
  • kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego – Daniel Szejda,
  • kultura fizyczna, turystyka i ekologia – Edward Traskowski,
  • edukacja i wychowanie – Robert Hoffmann,
  • filantropia i sponsoring – Jarosław Okseniuk, Animex,
  • nagroda specjalna – Wojciech Kossakowski.

image_pdfimage_print

Woszczele Punkt przeciw przemocy PomagamUkrainie Informacje dla uchodźców wojennych Ukraina Załatw przez podatki.gov.pl Wsparcie rodzin 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019