Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Chodź, pomaluj mój śnieg…

25 stycznia 2018, godz. 8:08 (Aktualizacja: 25 stycznia 2018, godz. 14:53)

W Szkole Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach trwają ferie z projektem „TIK – TAK nowoczesna, bezpieczna szkoła dla uczniów”. Odbywają się zajęcia z matematyki, przyrody, współpracy w grupie i cybernetyki.
– Ferie zimowe w naszej szkole to atrakcyjny i bogaty w nowe doświadczenia czas dla uczniów – opowiada Agnieszka Jaszkowska, dyrektor szkoły. – Dzieci uczyły się współpracy podczas przygotowywania posiłków. Robiły tosty, piekły kolorowe gofry i przepyszne ciasto z galaretką. Uczyły się renowacji i wspólnie odrestaurowały meble szkolne.

Podczas zajęć wykorzystywane były często formy zabawowe, które aktywizowały dzieci do nauki i pracy. Na zajęciach z matematyki m.in. doskonaliły sprawność rachunkową oraz umiejętności konstrukcyjne, na przyrodzie eksperymentowały z piaskiem kinetycznym. Wykorzystano również sprzyjającą zimową aurę, a zabawy na dworze nie były ograniczone tylko do zjeżdżania z górki.

– Przeprowadziliśmy doświadczenia – informuje Agnieszka Jaszkowska. – Używając barwników spożywczych i farb plakatowych obserwowaliśmy jak woda może zmienić kolor, jak ją zabarwić, a potem kolorowym roztworem wodnym malowaliśmy śnieg.
Podczas zajęć z cybernetyki uczniowie i nauczyciele wykorzystali zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne oraz sprzęt w postaci laptopa i drukarki. To na pewno był dobry, kreatywnie spędzony czas.

 

image_pdfimage_print

Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy