Weź udział w dożynkowym konkursie kulinarnym

8 sierpnia 2018, godz. 10:41

Dożynki Gminy Ełk zbliżają się wielkimi krokami. Już 2 września świętować będziemy w Ruskiej Wsi. Podczas festynu integracyjnego odbędzie się konkurs kulinarny, który będzie polegał na przygotowaniu jednej potrawy regionalnej, charakterystycznej dla naszego regionu.

Do wyboru do wykonania są:

  • kartacze
  • pierogi ruskie
  • babka ziemniaczana
  • kołduny
  • ryby (słodkowodne) w kwaśnej zalewie (w słoiku).

– Zapraszamy serdecznie do udziału w tym konkursie, poprzez przygotowanie potraw w domu i zaprezentowanie ich w czasie naszego święta – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Pracami jury pokieruje Wojciech Charewicz – kucharz, krytyk kulinarny, autor ponad 850 prasowych publikacji kulinarnych oraz 10 książek z przepisami na potrawy z dziczyzny, z ryb, potrawy regionalne. Zrealizował też 36 filmów kulinarno-podróżniczych w USA, Rosji i Kambodży.

Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa, zaś zwycięzcy konkursu (trzy pierwsze miejsca) będą nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są w Centrum Kultury Gminy Ełk z siedzibą w Stradunach, tel. 87 619 66 66.

Regulamin – kliknij tutaj

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy