Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Wesołe ferie zimowe

4 lutego 2019, godz. 11:13 (Aktualizacja: 6 lutego 2019, godz. 8:28)

Ferie zimowe 2019 dobiegły końca. Centrum Kultury Gminy Ełk  zs. w Stradunach oraz filia w Nowej Wsi Ełckiej zapewniło w czasie wolnym wiele atrakcji dla starszych i młodszych. W Stradunach tworzono mozaiki z koralików termozgrzewalnych, lepiono zabawne przedmioty z modeliny utwardzalnej oraz tworzono wspólną pracę plastyczną w technice kolażu pt. „Wesołe ferie zimowe”.

Nie zabrakło malowania „puchnącymi” farbami. Szyto również z filcu serduszka dla babci i dziadka z okazji ich święta – po czym dekorowano je cekinami i różnymi ozdobami. Robiono także zimowe dekoracje – bałwanki z papierowych talerzyków, które potem ozdobiły salę. Odbyły się również długo wyczekiwane przez dzieci warsztaty o nazwie „Slime project”. Na tych zajęciach tworzono slime’y, czyli rozciągliwe masy dostarczające bodźców kinestetycznych i wzrokowych. Tym razem były to fluffy slime’y, czyli masy o konsystencji pianki. Dzieci i młodzież tworzyli również na drewnianych i plastikowych łyżkach kukiełki teatralne. Zarówno w Stradunach jak i w Nowej Wsi Ełckiej wykonywano z przeróżnych materiałów maski karnawałowe i czapeczki oraz tworzono kolorowe mandale, które potem dzięki specjalnej folii stały się serwetkami.

Odbyły się również zajęcia instrumentalne i wokalne. W Nowej Wsi Ełckiej oraz Stradunach dzieci i młodzież poznawały instrumenty od podszewki. Uczyły się gry na: perkusji, gitarze basowej, gitarze elektrycznej i akustycznej, akordeonie, cymbałach wileńskich, pianinie i keyboardzie. Tworzone były także piosenki, aby potem całą grupą je wykonać. Podczas zajęć wokalnych dzieci i młodzież bawiły się głosem poprzez różnego rodzaju ćwiczenia rozluźniające. Śpiewane były także znane piosenki – każdy z uczestników miał możliwość zapoznać się z tajnikami nagłośnienia oraz zachowania scenicznego.

W Stradunach przeprowadzono ponadto zawody o tytuł „Mistrza puzzli” – dzieci miały za zadanie w godzinę ułożyć jak największą liczbę obrazków. Były bardzo zadowolone z efektu końcowego. Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy. Odbyła się także zabawa „Pokój zagadek”. Dzieci musiały rozwiązywać zagadki i łamigłówki słowne, by znaleźć klucz, który pozwalał na „wyjście” z pokoju.
Przez dwa tygodnie ferii było zabawy co nie miara. A najważniejszy był uśmiech na twarzach dzieci. Instruktorzy prowadzący ferie:
Straduny – Bogumiła Bajbak, Izabela Worm, Agnieszka Łukaszewicz, Kamil Szejda; Nowa Wieś Ełcka – Izabela Worm, Kamil Szejda.

image_pdfimage_print

Woszczele – dożynki 2019 Andrzej Duda w Chełchach Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP