Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Warto tworzyć takie projekty

31 października 2018, godz. 7:38 (Aktualizacja: 31 października 2018, godz. 7:39)

Zakończyła się realizacja projektu „Lokalnie dla niepodległej”. Finałem było wystawienie w Bibliotece Publicznej Gminy Ełk w Nowej Wsi Ełckiej widowiska słowno-muzycznego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które było połączone z wykładem historycznym poprowadzonym przez Rafała Wilczewskiego. Jednak głównym celem projektu była integracja mieszkańców Nowej Wsi Ełckiej. Uczestnicy – a było ich około trzydziestu, w różnym wieku, uczestniczyli w wielu próbach do tego wydarzenia, na których to został dobrany odpowiedni repertuar muzyczny, teksty oraz wiersze o pasującej tematyce. Ćwiczony był warsztat wokalno-instrumentalny. Co ciekawe, instrumentalistami w tym projekcie byli również mieszkańcy Nowej Wsi Ełckiej.

W ramach projektu odbyły się także warsztaty plastyczne, na których to dzieci i młodzież tworzyli różnymi technikami prace o tematyce patriotycznej. Sami uczestnicy wspólnymi siłami przygotowali dekorację na uwieńczenie swojej pracy. Na widowisko przybyło wiele osób, a brawa na stojąco potwierdziły, że warto tworzyć takie projekty i robić coś dobrego, nie tylko dla siebie, ale i innych w szczytnym celu.

Pomysłodawcami projektu oraz ich realizatorami byli instruktorzy Izabela Worm i Kamil Szejda, zaś koordynatorem Krzysztof Łapiński. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”. Program „Działaj Lokalnie” finansowo wspierają również: Powiat Ełcki, Gmina Ełk, Miasto Ełk, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki, Gmina Stare Juchy oraz Gmina Świętajno.

image_pdfimage_print

Wypieki 2019 Wybieram wybory zgłoś awarię Zaproszenie na Dożynki 2018 ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016