W Sajzach będzie szerzej, jaśniej, bezpieczniej


Trwa przebudowa kolejnej drogi w Gminie Ełk. Mowa o drodze powiatowej nr 1857 N dr. woj. nr 655 – Orłowo – Wronki – Połom – Straduny (dr. kraj. nr 65) przez miejscowość Sajzy. To kolejna przebudowa infrastruktury drogowej, którą zrealizują wspólnie dwa samorządy, czyli Gmina Ełk z Powiatem Ełckim. Wartość tej inwestycji to około 3,5 mln złotych.

– Inwestycja w Sajzach dotyczy nie tylko samej nawierzchni o długości prawie 2,5 km – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Budowana jest także linia oświetleniowa.

Istniejąca do tej pory jezdnia jest powiększana do szerokości 5,50 m. Zadanie przewiduje także przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i zjazdów na posesje, budowę chodników i utwardzonych poboczy. Na nowej drodze udostępnione będą cztery zatoki autobusowe,

– Prosimy kierowców o cierpliwość – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jest teraz trochę utrudnień, za które przepraszamy, ale dzięki tym pracom zyskamy piękną, nową drogę, z której będzie można bezpiecznie korzystać przez kolejne lata.

Link do artykułu: https://elk.gmina.pl/w-sajzach-bedzie-szerzej-jasniej-bezpieczniej/