W Piaskach poćwiczysz nad brzegiem jeziora

31 sierpnia 2017, godz. 7:37 (Aktualizacja: 31 sierpnia 2017, godz. 14:03)

Powstaje kolejna siłownia zewnętrzna z projektu „Zdrowe sąsiedztwo – Integracja społeczna poprzez aktywność fizyczną szansą na zdrowe życie” z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Ze środków unijnych realizujemy budowę małej siłowni i placu zabaw w Piaskach, nad jeziorem Łaśmiady – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na realizację w Piaskach wydatki sięgną prawie 38 tysięcy złotych.

W wyposażeniu siłowni plenerowej w Piaskach pojawi się poprawiający kondycję stawów, wzmacniający mięśnie nóg, stawy biodrowe i ramiona orbitrek oraz aktywizujący wszystkie części ciała i poprawiający wytrzymałość oraz siłę wioślarz. Twister zapewni aktywność stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego, wyćwiczy zmysł równowagi i rozciągnie mięśnie skośne brzucha.

Na rowerku wzmocnić będzie można dolne partie ciała, a drabinka pomoże w ćwiczeniach rozciągających tułów i wzmocnieniu mięśni pleców. Nie zabraknie urządzenia do wyciskania siedząc, które ćwiczy przede wszystkim górne partie mięśniowe, poprawia rozwój mięśni klatki piersiowej i kończyn górnych oraz stepera, rozbudowującego mięśnie nóg i pośladków.

– Wykonawca, który montuje obecnie ogrodzenie terenu zapowiedział, że w ciągu kilku dni zainstaluje urządzenia siłowni zewnętrznej i zestaw zabawowy, składający się m.in. ze zjeżdżalni, drążków, ścianki wspinaczkowej i lin do wspinania – dodaje Tomasz Osewski.

 

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy