W drodze do nowoczesnej pracy na roli

12 czerwca 2017, godz. 13:44

Za nami powiatowy etap Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP, który odbył się w siedzibie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ełku. Jak co roku młodzi producenci rolni mogli zmierzyć się ze sobą i sprawdzić swoją wiedzę rolniczą. Najlepsi zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, a finałowa trójka pojedzie do Olsztyna na etap wojewódzki.

– Nasz ośrodek w swojej działalności, jako jeden z priorytetów przyjął organizację olimpiady, która jest jedną z form aktywnego doradztwa i poszerzania wiedzy rolniczej wśród młodych rolników – twierdzi Bożena Dyszkiewicz, p.o. kierownika PZDR w Ełku. – Szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby praca w gospodarstwach rolnych była bezpieczna i nowoczesna z zachowaniem walorów przyrodniczych i poszanowaniem środowiska naturalnego.

W organizację olimpiady rolniczej włączyła się Gmina Ełk, która ufundowała nagrody. W imieniu PZDR oraz dyrekcji Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie pani kierownik podziękowała za to Tomaszowi Osewskiemu, Wójtowi Gminy Ełk.

– Mam nadzieję, że dotychczasowa współpraca z Gminą Ełk będzie kontynuowana, z korzyścią dla obu stron – dodała Bożena Dyszkiewicz.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy