Via Baltica - umowa podpisana, czas na realizację


Dziś podpisana została umowa na projekt i budowę ostatniego z warmińsko-mazurskich odcinków drogi ekspresowej S61. Wykonawcą ok. 23-kilometrowego fragmentu trasy od Szczuczyna do węzła Ełk Południe będzie konsorcjum firm: Porr, Porr Bau oraz UNIBEP. Wartość zadania wynosi prawie 700 mln zł. Planowany czas realizacji to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Odcinek jest jednym z trzech fragmentów drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki, będącej częścią europejskiej trasy Via Baltica, realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),
  • Zadanie nr 2 – węzeł Ełk Południe – węzeł Wysokie o dł. ok. 23 km (w tym połączenie z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),
  • Zadanie nr 3 – węzeł Wysokie – Raczki (ok. 20 km).

W lipcu podpisane zostały umowy na projekt i budowę odcinków Wysokie – Raczki oraz Ełk Południe – Wysokie. Dzisiejsza umowa zamyka etap przygotowawczy budowy drogi ekspresowej S61 na Warmii i Mazurach.

– W naszej gminie zaplanowano budowę dwóch węzłów – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Jeden będzie zlokalizowany w pobliżu Nowej Wsi Ełckiej, drugi zaś w okolicy Szelig. Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Link do artykułu: http://elk.gmina.pl/via-baltica-umowa-podpisana-czas-na-realizacje/