Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

UWAGA! Do końca lipca dziewczęta mogą się zgłaszać na pierwszą dawkę szczepionki

15 lipca 2016, godz. 11:36 (Aktualizacja: 15 lipca 2016, godz. 11:38)

Gmina Ełk od kilku już lat aktywnie wspiera profilaktykę nowotworową w Polsce. W tym roku samorząd po raz kolejny sfinansuje szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialnego za powstawanie m.in. raka szyjki macicy i innych chorób nowotworowych.

Zgodnie z Gminnym Programem Ochrony  i Promocji Zdrowia w Gminie Ełk na lata 2008-2018 zaszczepione zostaną dziewczęta urodzone w 2000 roku, zamieszkałe i zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy Ełk. Koszt szczepień zostanie w całości sfinansowany z budżetu gminy. Szczepienie obejmuje podanie trzech dawek szczepionki w przedziale czasowym  6-ciu miesięcy. Realizatorem szczepienia jest  przychodnia  „ESKULAP”, przy ul. Kilińskiego 36 w Ełku. Podanie pierwszej dawki przedłużono do końca lipca.

– Do tej pory zaszczepionych zostało 30 dziewcząt urodzonych w 2000 roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Z ewidencji ludności wynika, że uprawnionych do szczepień jest 70 mieszkanek gminy. Dlatego serdecznie zachęcamy pozostałe dziewczęta do zgłoszenia się na szczepienie.  Można zrobić to  bezpośrednio w  przychodni na ul. Kilińskiego. Wymagana jest jednak zgodna rodziców bądź prawnych opiekunów. 

Formularz zgody można pobrać z naszej strony internetowej www.elk.gmina.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy Ełk, w pokoju  nr 31 lub w przychodni, w której szczepienia są przeprowadzane. Podanie szczepionki zawsze jest poprzedzone konsultacją medyczną.

Pobierz formularz zgodykliknij tutaj

 

logo- rak szyjki macicy MSD_HPV_plakat_Elk_149IW_screen.pdf-20160606150317

 

 

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię