Upiększania Gminy Ełk ciąg dalszy

12 czerwca 2017, godz. 7:58 (Aktualizacja: 12 czerwca 2017, godz. 7:59)

Prawie 770 tys. zł w budżecie gminy Ełk na 2017 rok wygospodarowano na przedsięwzięcia realizowane w ramach funduszu sołeckiego. Mieszkańcy postanowili środki te przeznaczyć przede wszystkim – biorąc pod uwagę ogólną kwotę wydatków – na naprawę, przebudowę i modernizację dróg.

– Na ten cel z funduszu sołeckiego wydamy ponad 230 tys. zł – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.
Prawie 160 tys. zł zostało przeznaczonych na cele związane ze sportem i rekreacją, w tym m.in. na przeglądy, doposażenie i budowę placów zabaw, budowę i wyposażenie boisk i zakup sprzętu sportowego, budowę wiat, pomostów i siłowni na świeżym powietrzu.

– Na budowę lub przebudowę chodników, a także utwardzenie kostką brukową pętli autobusowych lub wiat przystankowych wydamy w tym roku 90 tys. zł – dodaje Tomasz Osewski. – W gminie powstają także kolejne ogrodzenia, wiaty przystankowe, a także tablice informacyjne, zakupione będzie oświetlenie.

Nowe tablice informacyjne już stanęły m.in. w Bobrach, Guzkach, Karbowskich, Milukach, Oraczach, Rostkach Bajtkowskich, Rymkach.

 

Bobry:

Karbowskie:

Konieczki:

 

Miluki:

Oracze:

Wityny:

 

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy