Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku

17 kwietnia 2018, godz. 10:59 (Aktualizacja: 17 kwietnia 2018, godz. 11:00)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2003 a 2011 rokiem. Turnusy rehabilitacyjne trwają 21 dni. Prowadzą je Centra Rehabilitacji Rolników KRUS, które zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Kwalifikacji wniosku o skierowanie dziecka na turnus dokonuje lekarz inspektor oddziału regionalnego. Pierwszeństwo w skierowaniu na turnusy rehabilitacyjne mają dzieci, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Szczegóły na temat turnusów rehabilitacyjnych można znaleźć na stronie internetowej KRUS – kliknij tutaj.

Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach są wady postawy, choroby układu ruchu lub choroby układu oddechowego. W 2018 roku na terenie całego kraju zostało przygotowanych 1176 miejsc. Olsztyński oddział KRUS ma do dyspozycji 41 miejsc: 19 miejsc na turnusie dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w terminie od 30 lipca do 19 sierpnia 2018 r., a także 22 miejsca na turnusie dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji KRUS „Sasanka” w Świnoujściu, w terminie od 11 do 31 sierpnia 2018 r.

Wnioski przyjmowane są w oddziale regionalnym KRUS w Olsztynie oraz placówkach terenowych, także w PT KRUS w Ełku, ul. Wawelska 24, tel. 87 629 04 21.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy