Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Szkoła im. Lecha Kaczyńskego w Chełchach jak nowa

7 listopada 2019, godz. 13:39 (Aktualizacja: 7 listopada 2019, godz. 14:47)

Zakończył się poważny remont Szkoły Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach. Dzisiaj (7 listopada 2019 r.) Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski wziął udział w odbiorze technicznym obiektu, który doczekał się termomodernizacji. Placówkę, którą odwiedził w tym roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wyremontował Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztofa Kulbackiego z Ełku.

– W ramach termomodernizacji budynku przeprowadzono szereg robót – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na pierwszy ogień poszły prace przygotowawcze, roboty rozbiórkowe i demontażowe. Widać jak pięknie jest teraz na zewnątrz. Ściany zostały ocieplone, zrealizowano też wymianę obróbek blacharskich, parapetów zewnętrznych, rur spustowych, rynien, stolarki okiennej i drzwiowej. W środku też pachnie świeżością, są nowe kaloryfery, odmalowane ściany.

Wyremontowane zostały także schody, murki zewnętrzne i pomieszczenia kotłowni. Większość prac zrealizowano jeszcze podczas wakacji. Jedynie prace związane z instalacją sanitarną i nową kotłownią były prowadzone jesienią.

Zadanie, które pochłonęło ok. 1,2 mln złotych zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Teraz możemy już bez wstydu przyjmować tutaj najważniejsze osoby w państwie – dodaje Tomasz Osewski.

image_pdfimage_print

50plus Klub Senior+ Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk 3maja zgłoś awarię