Święto Gminy Ełk. To już (w) ten Weekend!

8 września 2017, godz. 10:24 (Aktualizacja: 8 września 2017, godz. 10:31)

Już w najbliższą niedzielę będzie miało miejsce święto plonów w gminie Ełk. Dożynki w Nowej Wsi Ełckiej będą połączone z festynem integracyjnym.

– To dla rolników, mieszkańców gminy, jak i dla mnie, jeden z najważniejszych dni w roku – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – To dzień, w którym wspólnie świętować będziemy zakończenie żniw i całorocznej, ciężkiej pracy. Praca wykonywana na roli zasługuje na podziw i szacunek. Z tego trudu korzystamy wszyscy.

Święto plonów rozpocznie się o godz. 11.00, od modlitwy i dziękczynienia w kościele pw. Św. Józefa w Nowej Wsi Ełckiej. Oprawę Mszy św. zapewni chór Kontrapunkt. Po modlitwach wszyscy przeniosą się na plac przy filii Centrum Kultury Gminy Ełk. Tam będą miały miejsce występy, zabawy, konkursy i koncerty.

Dożynki to okazja do skosztowania smacznych potraw. Uczestnicy mogą liczyć m.in. na pyszne kartacze, ale i sami mogą przedstawić swoje umiejętności. Podczas festynu integracyjnego odbędzie się bowiem konkurs kulinarny, który będzie polegał na przygotowaniu potrawy regionalnej, charakterystycznej dla naszego regionu (regulamin konkursu – kliknij tutaj).

Gwiazdą wieczoru tegorocznego święta będzie znany i lubiany zespół Weekend.

 

Przypominamy program:

11.00 – Msza św. w kościele pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej,

12.00 – przemarsz na miejsce imprezy,

12.15 – oficjalne rozpoczęcie,

12.45 – blok folklorystyczny; wystąpią: Stradunianki, Alebabki, Zielona Dąbrowa, cymbaliści,

13.30 – konkursy: kulinarny, z tradycji regionu, na wieniec dożynkowy,

14.00 – prezentacja artystyczna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowej Wsi Ełckiej; akcja „Narodowe czytanie”,

14.30 – zumba dla wszystkich,

15.00 – koncert zespołu Skansen Band,

16.00 – konkursy dla dzieci,

17.00 – konkursy rodzinne i dla dorosłych,

18.00-23.00 – koncerty zespołów muzycznych; wystąpią: Konkret, Kalinka, InPuls. gwiazda wieczoru – WEEKEND.

image_pdfimage_print

Ogłoszenie o rokowaniach Gmina Ełk – piękna i zadbana JPK zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy