Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Święto Konstytucji 3 Maja. Wójt Osewski spotkał się z Prezydentem Dudą i Premierem Morawieckim

3 maja 2019, godz. 18:33

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski wraz z małżonką Julią wziął udział w centralnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja w 229. rocznicę ustanowienia Konstytucji, które miały miejsce w stolicy kraju.

– Narodowe świętowanie rozpoczęliśmy od modlitwy podczas Mszy świętej za Ojczyznę, która została odprawiona w bazylice archidiecezjalnej pw. Męczeństwa Jana Chrzciciela – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W homilii metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz przypomniał o kościelnym i państwowym wymiarze świętowania, które łączą się w dniu 3 maja. Podkreślił, że twórcy Konstytucji 3 Maja po uchwaleniu ustawy zasadniczej przeszli do katedry, by tam się modlić oraz że w 1920 roku na prośbę polskich biskupów papież ustanowił w tym dniu święto Maryi- Królowej Polski.

W południe na placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęły się główne uroczystości z ważnym wystąpieniem głowy państwa. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że mamy wielką dziejową szansę na to, żeby zbudować państwo silne, które będzie się liczyło w Europie i na świecie.

– Prezydent powiedział, że mamy obecnie dobry okres w naszych dziejach – relacjonuje Tomasz Osewski. – Od 30 lat żyjemy w wolnej, rzeczywiście suwerennej i rzeczywiście niepodległej ojczyźnie. Ta niepodległa i suwerenna ojczyzna trwa już dłużej, niż trwała II Rzeczpospolita, bo to było tylko 20 lat.

W kolejnej części obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Warszawie miała miejsce wielka defilada, w której wzięło udział ponad 2 tysiące żołnierzy Wojska Polskiego i z państw sojuszniczych oraz funkcjonariuszy służb podległych Ministerstwu Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji.

Na zaproszenie Prezydenta RP i Pierwszej Damy RP Tomasz Osewski wraz z małżonką wziął udział z najwyższymi władzami i zaproszonymi gośćmi w kameralnym spotkaniu, zorganizowanym z okazji święta państwowego oraz 20-lecia Polski w NATO i 15-lecia w Unii Europejskiej.
– Prezydent raz jeszcze podziękował nam za gościnę podczas wizyty w Chełchach, ja zaś ponowiłem zaproszenie do kolejnych odwiedzin w Gminie Ełk – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Rozmawiałem nie tylko z Andrzejem Dudą, który obiecał,  że znów do nas zawita. Liczymy także na kolejne spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrami polskiego rządu.

 

image_pdfimage_print

Załatw przez podatki.gov.pl NSLiM2021 Wsparcie rodzin Dowóz na szczepienia Szczepimy się! 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Certyfikat dla Gminy Ełk