poprzedni miesiac Sierpień nastepny miesiac
PON WT ŚR CZW PIĄ SO NIE
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     

Spotkanie Senator RP Małgorzaty Kopiczko z Wójtem Tomaszem Osewskim

23 marca 2017, godz. 13:05

Wizyta Senator RP Małgorzaty Kopiczko w Urzędzie Gminy Ełk była kolejną w ciągu ostatnich miesięcy. Rozmowy dotyczyły m.in. reformy edukacji oraz projektów unijnych obecnie realizowanych w Gminie Ełk.

– Z zadowoleniem przyjęłam informację, że na terenie Gminy Ełk wdrażanie reformy edukacji przebiega spokojnie i efektywnie – powiedziała Senator RP Małgorzata Kopiczko. – Otrzymałam zapewnienie, że nauczyciele nie stracą pracy, a wójt jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek, by wszelkie zmiany przebiegały z korzyścią dla uczniów.

Senator dokładnie zapoznała się z również z projektami unijnymi realizowanymi obecnie w Gminie Ełk. Wspomniała także o kolejnych możliwościach pozyskania środków unijnych na modernizację gminnych zabytków, rozwoju infrastruktury i bazy sportowej. Pani Senator podkreśliła również konieczność jak najszybszego rozwiązania sprawy związanej z ceną wody w Gminie Ełk.

– Wójt Tomasz Osewski od dwóch lat próbuje porozumieć się z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem w kwestii ceny wody, ale do tej pory prezydent nie zajął właściwego stanowiska – zaznaczyła Małgorzata Kopiczko. – Wiem, że wójt Osewski robi wszystko, by dojść do porozumienia. Mieszkańcy Gminy Ełk muszą mieć tańszą wodę. Jeżeli prezydent Ełku nie podejmie właściwej decyzji w tej sprawie, uważam, że jedynym wyjściem jest budowa własnego ujęcia wody w Nowej Wsi Ełckiej.

Podczas spotkania wójt Osewski podziękował Senator Kopiczko za dotychczasową pomoc i wsparcie udzielane gminie.

– Senator Małgorzata Kopiczko jest szczerze zainteresowana pomyślnością i rozwojem naszej gminy, nie tylko mówi, ale działa – zaznaczył Tomasz Osewski. – Senator zadeklarowała także wsparcie w stworzeniu kolejnych miejsc pracy na terenie gminy, w tym w oparciu o fundusze z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

image_pdfimage_print

Działki Szeligi-Buczki na sprzedaż zgłoś awarię zaproszenie staż ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy