Setki tysięcy złotych na świetlicę w Regielnicy

28 grudnia 2017, godz. 13:33 (Aktualizacja: 29 grudnia 2017, godz. 10:34)

Dobra wiadomość na koniec 2017 roku. Magdalena Fuk, Zastępca Wójta Gminy Ełk oraz Bożena Wołyniec, Skarbnik Gminy Ełk 28 grudnia podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę z władzami województwa warmińsko-mazurskiego o dofinansowaniu projektu „Świetlica wiejska w Regielnicy”.

– Projekt, który będziemy rywalizować od stycznia 2018 roku do końca czerwca 2019 roku jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 – informuje Magdalena Fuk, Zastępca Wójta Gminy Ełk.

Wartość projektu to dokładnie 773 023,81 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 576 017,73 zł. Zadanie będzie polegało na zaadoptowaniu budynku gospodarczego w Regielnicy na świetlicę wiejską oraz zakupu wyposażenia. Zostaną dobudowane ścianki działowe, wydzielające komunikację, toalety oraz pomieszczenia techniczne. Zmianie ulega dach. Stare skorodowane płyty zostaną usunięte, wykonany zostanie nowy wieniec i drewniana konstrukcja dachu. Do użytku mieszkańców zostanie oddana w pełni wyposażona pracownia audiowizualna i graficzna.

– Dzięki temu projektowi możliwe będzie prowadzenie w świetlicy ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży, takich jak kurs obsługi komputera, obsługi sprzętu i programów graficznych oraz audiowizualnych, organizacja wydarzeń integracyjnych, zajęcia pobudzające kreatywność i przedsiębiorczość – dodaje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – W ramach projektu planowane jest utworzenie nowoczesnej świetlicy, która nie tylko przyciągnie młodych ludzi, ale również nauczy posługiwania się i obsługi nowoczesną technologią graficzną i audiowizualną, co docelowo ma pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy.

image_pdfimage_print

Zaproszenie na Dożynki 2018 Oświetlenie uliczne zgłoś awarię ceidg Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy między gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk – Dożynki Straduny 2016 Reprezentacja Gminy Ełk w Senacie RP Pierwszy krok w ramach współpracy pomiędzy gruzińską Gminą Gori a Gminą Ełk Rodzina 500+ Wspólna konferencja Pani Senator Magorzaty Kopiczko i Pana Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego – 03.03.2016 Baner-prawy