Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”
Fotografie wykonali uczestnicy konkursu - „Gmina Ełk w obiektywie”

Rusza termomodernizacja Szkoły Podstawowej im. Lecha Kaczyńskiego w Chełchach

8 lipca 2019, godz. 12:55

Już jutro ruszy poważny remont Szkoły Podstawowej im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach. Dzisiaj (8 lipca 2019 r.) Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski podpisał umowę z Krzysztofem Kulbackim, właścicielem Zakładu Remontowo-Budowlanego z Ełku, który zrealizuje termomodernizację placówki.

Zadanie, które pochłonie blisko 1,2 mln złotych zostanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– W ramach termomodernizacji budynku przewidziano szereg robót – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na pierwszy ogień pójdą prace przygotowawcze, roboty rozbiórkowe i demontażowe.
Projekt przewiduje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich, parapetów zewnętrznych, rur spustowych, rynien, stolarki okiennej i drzwiowej. Wyremontowane zostaną także schody, murki zewnętrzne i pomieszczenia kotłowni.

– Zależy nam, aby dzieci rozpoczęły naukę we wrześniu bez większych przeszkód – dodaje Tomasz Osewski. – Większość prac ma więc zostać wykonana jeszcze w trakcie wakacji. Jedynie prace związane z instalacją sanitarną i kotłownią będą jeszcze prowadzone jesienią. Zgodnie z umową zadanie ma być zrealizowane do połowy października 2019 roku.

 

image_pdfimage_print

Klub Senior+ Podatki gov pl Ferie 2020 50plus Andrzej Duda w Chełchach Lider Rozwoju Regionalnego 2019 Tomasz Osewski członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich RP Ełcki Bocian 2019 Zbadaj swój kręgosłup! Certyfikat dla Gminy Ełk